Czyszczenie parowe

Czyszczenie ParoweJedną z ciekawszych metod prania mebli tapicerowanych oraz żaluzji, nie tylko tych pionowych, jest czyszczenie parą wodną o wysokiej temperaturze. Do prania używa się specjalnych urządzeń, które wytwarzają suchą parę. Wnika ona głęboko w czyszczony materiał, dzięki czemu doskonale pierze kanapy, tapicerki, sofy czy materace. Temperatura pary sprawia, że nawet najbardziej uporczywy i zaskorupiały brud jest rozpuszczany i usuwany. Doskonale wiąże także kurz, dzięki czemu ta metoda czyszczenia doskonale sprawdza się podczas prania żaluzji pionowych i poziomych. Po takim praniu pomieszczenie nie jest zakurzone. Oprócz tego usuwany jest też nieprzyjemny zapach.

Te wszystkie zalety sprawiają, że coraz częściej ta metoda jest wybierana przez klientów. Jest to ponadto rozwiązanie wyjątkowo ekologiczne. Do prania używa się tylko czystej pary wodnej, nie jest potrzebne stosowanie żadnych środków piorących. To oczywiście dodatkowy atut. Dzięki temu, że podczas prania niszczone są także przeróżne drobnoustroje, łącznie z roztoczami, tę metodę powinni preferować alergicy.

Fachowcy twierdzą, że para wodna wyczyści meble nawet z tak nieprzyjemnych stworzeń, jak pluskwy, a ich pozbycie się do łatwych raczej nie należy.

Może Ci się również spodoba