Klapy dymowe

Klapy DymoweWiększość osób zna kluczową rolę, jaką w bezpieczeństwie pożarowym odgrywają klapy dymowe. W wypadku pożaru odprowadzają one dym i zgromadzone ciepłe powietrze, tym samym udrażniając drogi ewakuacyjne oraz ułatwiając strażakom przeprowadzenie akcji ratunkowej. Specjaliści podkreślają, że brak systemu oddymiającego znacznie utrudnia gaszenie pożaru i ogranicza możliwości uratowania mienia. Dlatego warto pomyśleć o instalacji klapy dymowej szczególnie, że posiada ona również dodatkowe zalety, z których można z powodzeniem korzystać na co dzień.

Klapy dymowe są sterowane automatycznie lub ręcznie. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w celach wentylacyjnych. Każdy wie, jak ogromne znaczenie dla dobrego samopoczucia ma świeże powietrze. W dobrze wentylowanych pomieszczeniach przebywa się o wiele przyjemniej, lepiej się pracuje, odpoczywa, jak również śpi.

Kolejną funkcją klapy dymowej, jaką można wykorzystywać na co dzień, jest możliwość doświetlenia pomieszczeń. W wielu miejscach w domu przydają się dodatkowe świetliki, które zapewnią dodatkową porcję światła. Klapa dymowa z powodzeniem sprosta temu zadaniu. Gwarantuje więc ona bezpieczeństwo na wypadek pożaru, jak również przyjemność płynąca z optymalnie oświetlonego pomieszczenia.

Może Ci się również spodoba